Bio [PL]

eng

Tessa Moult Milewska jest reżyserką animacji, która nie znosi pisania o sobie w trzeciej osobie.

Urodziła się w Anglii, wychowała w Poznaniu. Przez rok studiowała i żyła w Indonezji, gdzie wspinała się na toksyczne wulkany i ganiała z kamerą za Waranami z Komodo.

Wierzy, że podróżowanie pozwala jej poznawać świat wszerz, a sny i marzenia umożliwiają podróże w głąb, dlatego też uwielbia ożywiać wymyślone światy.

Do jej wczesnych sukcesów należy wygranie w wieku 18 lat stypendium na studia w Warszawskiej Szkole Filmowej, które ukoczyła w Filmowej Akademii Miroslava Ondricka w Pisku, tylko po to by w wieku 21 lat zarejestrować się jako bezrobotna.

Wbrew rozsądkowi, kontynowała swoją przygodę z animacją i w roku 2014 wygrała konkurs TVP Dolina Kreatywna. W tym samym roku jej debiut Kreatury wyprodukowany został w Studiu Munka a następnie był dystrybowany przez Krakowską Fundację Filmową i jest teraz uznany za drugą najczęściej pokazywaną zagranią polską animację roku 2016. Poza tym, Kreatury dostały również nagrodę Sundance Channel Grand Jury Award podczas Sundance London 2016 i są teraz na licencji kanału Sundance Tv.

Tessa mieszka w Warszawie i pracuje nad napisaniem 13 odcinków autorskiego serialu animowanego Sara i Strach oraz reżyseruje dwa odcinki serialu o Wikingu Tappim. Pracuje również nad adaptacją świetnej książki, ale nie wolno jej przecież o tym mówić.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s