Bio [PL]

eng

Tessa Moult Milewska urodziła się w Anglii i wychowała w Poznaniu. Przez rok studiowała i żyła w Indonezji, gdzie wspinała się na toksyczne wulkany i ganiała z kamerą za Waranami z Komodo.

Wierzy, że podróżowanie pozwala jej poznawać świat wszerz, a sny i marzenia umożliwiają podróże w głąb, dlatego też uwielbia ożywiać wymyślone światy.  Możliwe, że ta wiara jest też u źródeł jej problemów z porannym wstawaniem.

Tessa w wieku 18 lat wygrała stypendium na studia reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej, a w 2011 roku ukończyła je dyplomem z Filmowej Akademi Miroslava Ondricka w Pisku.

Samodzielnie kontynowała swoją przygodę z animacją i w roku 2014 wygrała konkurs TVP Dolina Kreatywna. W tym samym roku jej debiut Kreatury wyprodukowany został w Studiu Munka a następnie był dystrybułowany przez Krakowską Fundację Filmową i jest teraz uznany za drugą najczęściej pokazywaną zagranią polską animację roku 2016. Poza tym, Kreatury dostały również nagrodę Sundance Channel Grand Jury Award podczas Sundance London 2016.

Tessa mieszka w Warszawie i pracuje nad scenariuszami serialu animowanego Sara i Strach oraz reżyseruje dwa odcinki serialu o Wikingu Tappim. Pracuje również nad adaptacją świetnej książki, ale nie wolno jej przecież o tym mówić.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s